Ziekteverzuim (interview voor Kanaal Z met Filip Tilleman)
Ziekteverzuim aanpakken is een noodzaak. Zowel voor werknemer als voor werkgever. HR-expert Jan Van Acoleyen praat hierover met Meester Tilleman.
De 30-dagen regel bij ziekte
Het uitgangspunt is dat de werkgever verplicht is om tijdens de eerste dertig ziektedagen het gewaarborgd maandloon te betalen. Het begrip loon is ruimer dan enkel het brutomaandloon en omvat alle aspecten van verloning. Arbeidsrechtelijk wordt het voordeel van het privaat gebruik van de firmawagen ook als loon beoordeeld. Dus de werkgever moet tijdens de eerste dertig dagen van de ziekteperiode de zieke werknemer het voordeel van de firmawagen laten.
Wat na 30 dagen ziekte?
Vanaf dag 31 verandert de wereld compleet voor de zieke werknemer. Die dag vervalt de verplichting voor de werkgever om het gewaarborgd loon te betalen. Dus ook de verplichting van de firmawagen vervalt. De zieke werknemer wordt vanaf deze dag via het ziekenfonds uitbetaald. De werkgever kan dus na 30 dagen de firmawagen opeisen. In de praktijk komen verbazend veel zieke werknemers terug opdagen van zodra de firmawagen dreigt te verdwijnen.
Maak vooraf duidelijke afspraken
Het is aanbevolen om deze gevoelige kwestie vooraf af te spreken tussen werkgever en werknemer in de arbeidsovereenkomst of in een ‘car policy’. Hierbij kan de 30-dagen regel bevestigd worden of er bij gemeenschappelijk akkoord van afgeweken worden. Zo kan bij ziekte om verschillende redenen de firmawagen vroeger of later dan standaard voorzien terug naar het bedrijf gaan.
Ontvang 2 keer per maand onze nieuwe artikels via e-mail.
Schrijf u hier in.
Uw gegevens worden vertrouwelijk behandeld en zullen nooit aan derden worden doorgegeven.
Update your browser to view this website correctly. Update my browser now
Agio Legal en Tilleman Van Hoogenbemt zijn in de juridische sector begrippen. Beide kantoren hebben een jarenlange expertise en zijn gespecialiseerd in hun vakgebieden. Voor Agio Legal ligt die specialisatie bovenal binnen het handelsrecht, Tilleman Van Hoogenbemt focust dan weer op arbeidsrecht. In de praktijk, liggen die twee rechtsdomeinen vaak in elkaars verlengde. Om voortaan alle deskundigheid onder één dak te hebben, kiezen Agio Legal en Tilleman Van Hoogenbemt ervoor om de handen in elkaar te slaan.